Sadece 10 derste farkı hissedecek 20 derste farkı görecek

30 derste tamamen farklı bir vücüda sahip olacaksınız

3 derslik tanışma paketi sadece 200₺ Hemen arayın.

90 212 277 38 85

4 haftada eski formuna dönmek için hemen arayın

90 212 277 38 85

Halim ERÇERİ

Pilates - Yüzme Eğitmeni

Halim ERÇERİ

1977 yılında İzmir’de doğdu.

PPS Istanbul/Professional Pilates Stüdyosu yeni ve bütüncül bir bakış açısıyla Halim Erçeri tarafından 2010 Mayıs ayında kuruldu. Stüdyo, Etiler, Akatlar, Istinye, Levent, Baltalimanı, Ulus, Bebek ve Yeniköy semtlerinin tam orta noktasında yer almakta olup park sorunu olmayan bir konumdadır.2 yaşında başladığı yüzmeye İzmir kulüplerinden, Tuborg, Altay, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Kulüplerinde profesyonel yüzücü olarak devam etti ve soluğu Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda aldı. Burada Beden Eğitimi Öğretmenlik ihtisasını Yüzme Ana Bilim Dalında tamamladı. Bitirme tezini İsrailli bir psikolog olan Ziva Room’dan otizm ve otistik çocukların eğitimi konusunda çalışarak, Otistik Çocuklarda Motor Hareket Eğitimi üzerine yaptı.

2001 yılında tamamladığı bu tez çalışması, öğrencilik yıllarında 5 yıl boyunca otistik çocuklarla yürüttüğü, yüzme eğitimi, motor hareket eğitimi ve sosyal becerilerin kazanımıyla ilgili çalışmalarının da bir sonucu olarak teorik ve pratik deneyimlerini aktardığı bir çalışma oldu. Otizm tanısı almış çocuklar dışında, Hiperaktivite bozukluğu (ADHD) tanısı almış ve başka bazı fiziksel engeli olan çocuklarla da yüzme dersleriyle beraber, diğer motor hareketlerin kazanımı ve sosyal becerilere ilişkin kazanımlarla ilgili çalışmalar yürüttü. Sporun evrensel bir dil olduğunu fark etmesinde tüm bu çalışmaların büyük bir katkısı olduğu söyleyenebilir.

Pek çok farklı gruptan çocukla kolejlerde (Işıkkent koleji), özel yüzme havuzlarında (İzmir Hilton, İzmir Mercury, Çeşme Sheraton havuzları) ders verme, antrenörlük yapma ve kulüp yöneticiliğinde (Işıkkent Spor Kulübü) aktif görev alma imkanı oldu.

Beden ve ruh arasında kurulan sağlıklı bir ilişkinin, yaşam kalitesini artırdığı üzerine fark edişleri onu 2005 yılında Moldova’da Hindistanlı Guru Osho’nun terapistlerinden Rasal Antar’ın açmış olduğu Osho Joint Release Terapistliği Eğitimi’ne yönlendirdi. Ve İstanbul Owo Meditasyon Merkezi’nde bir süre Joint Release Terapisti olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde Amerikalı Psikolog Bady Ray’in açmış olduğu Diamond Breath Workshop’una katıldı ve doğru nefes almanın mucizelerine şahit oldu. Bu konudaki yolculuğu onu daha da uzaklara Hindistan’a kadar götürdü. 2006’da Hindistanda Osho Meditation Center’ı ziyaret etti ve burada uygulanan yoga ve meditasyon çalışmalarına katıldı. Meditasyon ve nefes çalışmalarının su ile ilişkisini daha farklı bir boyuta taşıdığını farketti ve bir bütünlük arayışı içerisine girdi. Pilates bu bütünlük arayışına karşılık gelen bir alan oldu, 2006’da Balanced Body University’nin eğitimlerine katılarak Pilates eğitmeni oldu. Simply The best PİLATES, Studioone Pilates’te uzun süre eğitmenlik yaptı.

2008-2009 yıllarında Levent Tenis Kulübüne taşıdığı bu çalışmalarını, 2010 Mayıs ayında daha da olgunlaştırarak yeni ve bütüncül bir anlayışla bakan PPS İstanbul /Professional Pilates Stüdyolarını kurdu.