Eğitmenlerimiz

Halim Erçeri

HALİM ERÇERİ ~ Pilates – Yüzme Eğitmeni

1977 yılında İzmir’de doğdu.

2 yaşında başladığı yüzmeye İzmir kulüplerinden, Tuborg, Altay, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Kulüplerinde profesyonel yüzücü olarak devam etti ve soluğu Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda aldı. Burada Beden Eğitimi Öğretmenlik ihtisasını Yüzme Ana Bilim Dalında tamamladı. Bitirme tezini İsrailli bir psikolog olan Ziva Room’dan otizm ve otistik çocukların eğitimi konusunda çalışarak, Otistik Çocuklarda Motor Hareket Eğitimi üzerine yaptı.

2001 yılında tamamladığı bu tez çalışması, öğrencilik yıllarında 5 yıl boyunca otistik çocuklarla yürüttüğü, yüzme eğitimi, motor hareket eğitimi ve sosyal becerilerin kazanımıyla ilgili çalışmalarının da bir sonucu olarak teorik ve pratik deneyimlerini aktardığı bir çalışma oldu. Otizm tanısı almış çocuklar dışında, Hiperaktivite bozukluğu (ADHD) tanısı almış ve başka bazı fiziksel engeli olan çocuklarla da yüzme dersleriyle beraber, diğer motor hareketlerin kazanımı ve sosyal becerilere ilişkin kazanımlarla ilgili çalışmalar yürüttü. Sporun evrensel bir dil olduğunu fark etmesinde tüm bu çalışmaların büyük bir katkısı olduğu söyleyenebilir.

Pek çok farklı gruptan çocukla kolejlerde (Işıkkent koleji), özel yüzme havuzlarında (İzmir Hilton, İzmir Mercury, Çeşme Sheraton havuzları) ders verme, antrenörlük yapma ve kulüp yöneticiliğinde (Işıkkent Spor Kulübü) aktif görev alma imkanı oldu.

Beden ve ruh arasında kurulan sağlıklı bir ilişkinin, yaşam kalitesini artırdığı üzerine fark edişleri onu 2005 yılında Moldova’da Hindistanlı Guru Osho’nun terapistlerinden Rasal Antar’ın açmış olduğu Osho Joint Release Terapistliği Eğitimi’ne yönlendirdi. Ve İstanbul Owo Meditasyon Merkezi’nde bir süre Joint Release Terapisti olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde Amerikalı Psikolog Bady Ray’in açmış olduğu Diamond Breath Workshop’una katıldı ve doğru nefes almanın mucizelerine şahit oldu. Bu konudaki yolculuğu onu daha da uzaklara Hindistan’a kadar götürdü. 2006’da Hindistanda Osho Meditation Center’ı ziyaret etti ve burada uygulanan yoga ve meditasyon çalışmalarına katıldı. Meditasyon ve nefes çalışmalarının su ile ilişkisini daha farklı bir boyuta taşıdığını farketti ve bir bütünlük arayışı içerisine girdi. Pilates bu bütünlük arayışına karşılık gelen bir alan oldu, 2006’da Balanced Body University’nin eğitimlerine katılarak Pilates eğitmeni oldu. Simply The best PİLATES, Studioone Pilates’te uzun süre eğitmenlik yaptı.

2008-2009 yıllarında Levent Tenis Kulübüne taşıdığı bu çalışmalarını, 2010 Mayıs ayında daha da olgunlaştırarak yeni ve bütüncül bir anlayışla bakan PPS İstanbul/Professional Pilates Stüdyolarını kurdu.

EMRE BALCI ~ Pilates Eğitmeni

1987 yılında doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını sporla geçirdikten sonra, kariyerini de çok sevdiği bu alanda yapmaya karar verdi. 2005 yılında, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda Antrenörlük Bölümü’nde eğitim almaya başladı.

Kendini geliştirmek için, spor alanında birçok seminer ve kurslara katıldı; farklı branşlarda birçok sertifika aldı. 2008 yılında Bilim ve Fitness Semineri, 2010’da Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda Performans Testleri ve Değerlendirilmesi ile 2012’de Balance Body University Reformer Mat Pilates Modül 1-2 sertifikasını almaya hak kazandı.

2008-2010 yılları arasında, Euroform Sports Health Club’ta; 2010-2012 yılları arasında da Kazgan Fight Academy & Fitness Center’da Fitness Eğitmenliği görevini başarıyla yürüttü.

Emre Balcı, 2012 yılından beri PPS İstanbul bünyesinde çalışmakta olup, bir hayat biçimi haline getirdiği Pilates’e dair sahip olduğu tüm bilgileri, öğrencileriyle paylaşmaktadır.

Emre Balcı
Seçkin Şerifoğlu

SEÇKİN ŞERİFOĞLU ~ Kişisel Antrenör – Pilates Eğitmeni

 

1975 yılında İzmir’de doğdu.

Babasının asker olması sebebi ile çocukluğu Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde geçti.Bu dönem süresinde lisanslı sporcu olarak masa tenisi,hentbol,voleybol,jimnastik ve futbolla ilgilendi.Lise eğitimini tamamladıktan sonra döndüğü İzmir’de geç de olsa atletizmle tanıştı ve kısa sürede milli düzeyde bir atlet olarak Enka’da yarıştı.
1996 yılında Ege Üniversitesinde spor üzerine lisans eğitimine başlayan Seçkin Şerifoğlu,aynı dönemde yüzme ve fitness antrenörlüğünün yanında, aktif sporculuk yaşantısına da devam etti.2000 yılında tamamlanan lisans eğitimden sonra 2001 yılında İstanbul’a yerleşti.2002 yılında otelcilik sektörüne girdi ve otel sağlık kulüplerinde yöneticilik yapmaya başladı.2004 yılında Bodrumda beş yıldızlı bir otelin sağlık kulübünü açtı.2005 yılında İstanbul’a geri dönen Seçkin Şerifoğlu halen beş yıldızlı bir otelin Sağlık Kulübü müdürlüğü görevini devam ettirmektedir.

Uluslararası çeşitli sertifikalara sahip olan Seçkin Şerifoğlu, IFBB-CPT (Uluslar arası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu-Sertifikalı Kişisel Antrenör) ve Peak Pilates System – Pilates eğitmenidir.